Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 10 Nëntor, 2019

Lëvizjes Besa i bashkohen disa rinistë të Vrapçishtit

Lëvizjes Besa i bashkohen disa të rinjë nga Vrapçishti. Kështu njoftuan nga kjo parti, ku njoftojnë se grupi i të rinjëve u mirëprit nga lideri, Bilall Kasami, njofton Gostivari Sot  “Sonte në selinë e Lëvizjes, një grup të rinjësh nga…

FOTO REPORTAZH | Vjeshta në Mavrovë

Mavrova është një fshat dhe vendpushim turistik në rajonin malor perendimor tëë Maqedonisë së Veriut.  Ai është i vendosur në Komunën e Mavrovës dhe Radostushës, shkruan Gostivari Sot  Mavrova është një destinacion për turistët gjatë gjithë vitit për shkak të…

FOTO LAJM | Sahat Kulla, shenjëzim i qytetit të Gostivarit

Pikërisht qyteti i Gostivarit është i shenjëzuar nga Sahat Kulla. Ndodhet në qendër të Gostivarit dhe si e tillë stoikisht u ka përballuar të gjitha sfidave të kohës dhe është dëshmitare e të gjitha zhvillimeve në këtë qytet, shkruan portali…

Plagoset një person në Bit Pazar!

Mbrëmë rreth orës 20 është raportuar një vjedhje në rrugën Nr. 192 në Bit Pazar nga ku është plagosur edhe një person, thonë nga Ministria e Punëve të Brendshme për TV21. Sipas MPB-së një 42-vjeçar, punonjës i N.P. “Higjiena Komunale”…

Gjatë pasdites dhe gjatë natës pritet të ketë reshje të shiut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të kohëpaskohshme ndërsa gjatë pasdites dhe gjatë natës pritet të ketë reshje të shiut, kryesisht në pjesën perëndimore të vendit. Temperatura minimal gjatë ditës do të jetë katër gradë celsius, ndërsa…