Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 4 Nëntor, 2019

Regjistrohet sulm fizik në Tetovë

Dje rreth orës 12 e 30 minuta, personi G.M. (30) nga Tetova, në Stacionin policorë Tetovë, ka denoncuar se rreth orës 03 e 30 minuta, duke dalur nga një diskotekë në Tetovë, ka qenë i sulmuar fizikisht nga personat F.J….

Arusha zbret në brendinë e fshatit Vërtok të Gostivarit

Një muaj më herët,  është parë një arushë me të vegjlit e vet në rrugën që lidh Vrapçishtin me autostradën Tetovë -Gostivar. Para dy ditëve, rasti identik ka ndodhur në Vërtok të Gostivarit, njofton Agjencia e lajmeve Flaka  Banorë të…

Shkup, gjatë fundjavës 36 aksidente, 20 persona të lënduar

Një shofer dhe dy bashkëudhëtarë në automjete rrugore ishin lënduar rëndë në tre prej gjithsej 35 aksidenteve të cilat fundjavën e kaluar kishin ndodhur në rajonin e Shkupit. Në 14 aksidente më lehtë ishin lënduar 20 persona, ndërsa në 19…

Ndërron jetë 24 vjeçari i lënduar në vendin e punës!

Ndërron jetë 24 vjeçari me inicialet B.A nga Haraçina, njëri nga 10 punëtorët e lënduar që po kryenin aktivitete ndërtimore në lagjen “Goce Dellçev”. Fatkeqësia ndodhi kur rrjeti prej hekuri sipër së cilës ndërtoheshin themelet e pallatit ra mbi punëtorët…

FOTO LAJM | Aksident trafiku në aksin Mavrovë – Dibër

Një aksident trafiku ka ndodhur në aksin rrugor Mavrovë – Dibër, njofton Flaka  Në këtë aks ku si pasojë e të rreshurave të shiut komunikacioni po zhvillohet në rrugë të lagësht, janë aksidentuar dy kamionë. Njëri nga kamionët ka devijuar…

Timonie: Lajme të mira për perspektivën e BE-së

Procesi i revizionit të BE-së ekziston dhe nëse jepen pika pozitive deri në muajin maj edhe nga ju dhe nga ne mendoj se do të marrim një lajm të mirë, deklaroi sot në Kuvend ambasadori francez, Kristian Timonie. I pyetur…