Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 31 Tetor, 2019

LSDM me akuza serioze ndaj VMRO-DPMNE

Propozimi i Hristijan Mickoskit për ligjin me të cilin do të hulumtohet preardhja e pronës së politikanëve dhe funksionarëve  është edhe një gjest hipokrit i shefit të partisë më të pasur në Evropë. Nëse duan  të japin shembull pozitiv, Mickoski…

“Baumer” do të prodhojë teknologji me senzorë nga Bunarxhik

Teknologji përparuese me senzorë dhe produkte tjrea gjysmë të gatshme nga elektronika do të prodhohen në fabrikën “Baumer” zviceran që sot zyrtarisht ka filluar me punë në Zonën Zhvillimore Industriale Teknologjike Shkup 1 në Bunarxhik. Investimi, në fazën e parë…

Politika brenda dyerve të Spitaleve

“Dy vitet e fundit, me masa dhe politika specifike në shëndetësi, kemi treguar se çfarë do të thotë të kujdesesh për pacientët. Kemi përmirësuar kushtet në institucionet e shëndetit dhe kemi mundësuar që të ketë barna në çdo kohë të…

Gostivar, lëndohet punëtori duke punuar në një kompani private

Dje rreth orës 12.00, duke kryer punë ndërtimore në atarin e fshatit Gornjan të Gostivarit, 35-vjeçari I.S. nga Gostivari i punësuar në një kompani private, ka pësuar lëndime në dorë kështu që është dërguar në Spitalin “Ferid Murat”, në Gostivar…

Gostivar, sulmohet me thikë 25 vjeçari

Njëzetë e pesë vjeçari L.J. nga Gostivari, dje  rreth orës 18 e 45 minuta, në SPB-Tetovë ka denoncuar se, në rrugën ,,Goce Dellçev,, në Gostivar, deri sa ka qenë duke qëndruar tek parku, e ka sulmuar një person i panjohur…