Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 10 Tetor, 2019

Babai i Boki 13: Nuk ndjehem fajtor

Babai i Boki 13 arriti në Prokurori për t’u marr në pyetje. Ai për TV21, tha se nuk ndjehet fajtor dhe se nuk ka marrë pjesë në takimet për ndërtimin e shtëpive. Gostivari SotPortali i pavarur informativ në gjuhën shqipe…

Katica Janeva është në gjendje të keqe shëndetësore

Ish-kryeprokurorja Speciale e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuara e tretë për rastin “Reket”, sot do të dërgohet në Spitalin e kardiologjisë. Irena Frçkoska për TV21, tha se i është nënshtruar një kontrolle kardiologjike tha se është pranuar për…

Tonelata me mish derri të infektuar futen në Maqedoni

21 ton mish derri i infektuar nga epidemia “Murtaja afrikane e derrit” është futur në Maqedoninë e Veriut. Mishi është sjellë  nga Spanja dhe nëpërmjet Bullgarisë është futur në Maqedoninë e Veriut. Nga Agjencia për Ushqim dhe Veterinari njoftojnë se…

Sheqerinska për kushtet e Bullgarisë: Duam të gjejmë zgjidhje

Në lidhje më kushtet që i vendosi Bullgaria, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa tha se “do të ndërtojmë miqësi dhe do të mundohemi t’i zgjidhim problemet”. “Kushtet ndonjëherë kanë qenë të dobishme, po ndonjëherë jo. Duam me fqinjët…

Prokuroria: Janeva ka marrë 50.000 euro dhe mobilje

Prokuroria Themelore Publike për Hetimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, sot në Gjykatën Penale të Shkupit ngriti aktakuzën kundër tre personave, shtetas të Maqedonisë. Sipas njoftimit të Prokurorisë, dy personat akuzohen se kanë kryer veprën penale ‘Marrje të dhuratës…

Mançevski: Presim akuzën e Remenskës për procedurë adekuate në parti

Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski konsideron se së pari  duhet të merret akuza për Frosina Remenskën për rastin “Reket” që pastaj të ndërmerren procedurat  adekuate të brendshme partiake. “Ne tregojmë dhe dëshmojmë se sistemi funksionon. Nëse më parë ishte i…

Remenski: Nuk ndjehem e fajshme për rastin “Haraçi”

Deputetja e dyshuar, Frosina Remenski pas marrjes në pyetje në Gjykatën Penale të Shkupit deklaroi se nuk ndjehet e fajshme edhe pse Prokuroria ka zgjeruar hetimin kundër saj dhe personave tjerë. “Për rolin tim në Lidhjen ndërkombëtare e dhe edhe…