Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 8 Tetor, 2019

Artan Grubi i përgjigjet Zoran Zaevit

Kryeministri Zoran Zaev e cilësoi si marrëzi deklaratën e deputetit të BDI-së Artan Grubi për ligjin e përdorimit të gjuhës dhe vlerësimet e Komisionit të Venecias.  “Ne politikanët ndonjëherë dimë të themi edhe marrëzira. Ligji është e drejtë njerëzore që…

Pendarovski: Shkupi dhe Tirana duhet të fillojnë negociata

Qëndrimi i kreut shtetëror të tërësishëm, kryeministri, ministri i Punëve të Jashtme dhe qëndrimi im, gjithnjë ka qenë të dy shtetet t’i fillojnë negociatat, deklaroi sot shefi i shtetit Stevo Pendarovski në lidhje me paralajmërimet se sot Holanda duhet ta…

Boki 13 bartet me karrocë nga Prokuroria, transportohet në klinikë

Bojan Jovanovski – Boki 13, është transportuar me ambulancë në Klinikën e Shkupit pasi i është përkeqësua gjendja shëndetësore deri sa po dëshmonte për rastin “Reketi” në Prokurorinë për Krimit të Organizuar. Ai sot në mesditë me përcjellje policore u…

Thirret ndihma e shpejtë pas arritjes së Boki 13 në Prokurori

Njëzet minuta pasi Bojan Jovanovski-Boki 13 arriti në Prokurorinë për ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ku duhet të dëshmoj për rasti “Reketi”, një ambulancë me ekuipazh mjekësorë ka mbërritur në godinën e Prokurorisë. Deri më tani nuk ka…