Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 3 Tetor, 2019 10:02

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me reshje të shiut dhe me periudha me diell. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar jugore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 19 deri 28 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet stabilizim i motit, kurse temperaturat maksimale do të arrijnë deri 24 gradë celcius.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 3 Tetor, 2019 10:02