Temperaturat ditore do të jenë në interval prej 24 deri 32 gradë Celsius

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 30 Shtator, 2019 08:36

Temperaturat ditore do të jenë në interval prej 24 deri 32 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe relativisht i nxehtë, si dhe do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 15 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 24 deri 32 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe i nxehtë, me temperatura mesatare për këtë periudhë të vitit.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 30 Shtator, 2019 08:36