Temperatura e mëngjesit deri 12 gradë, ajo e ditës do të arrijë deri 24

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 27 Shtator, 2019 08:12

Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare ndërsa do të fryjë edhe erë, kryesisht nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 16 gradë ndërsa ajo e ditës prej 20 deri 28 gradë Celsius.

Në Shkup do të majë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 12 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 24 gradë Celsius.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 27 Shtator, 2019 08:12