Temperatura maksimale gjatë ditës do të arrij deri në 26 gradë Celsius

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 26 Shtator, 2019 08:31

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut paradite do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të vogla dhe reshje të përkohshme të shiut.

Do të fryej erë e përforcuar në drejtimin perëndimor.

Temperatura minimale do të zbres nga 15 deri në 6 gradë Celsius.

Temperatura maksimale gjatë ditës do të arrij nga 18 deri në 26 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut.

Temperaturat në kryeqytet do të sillen nga 12 deri në 22 gradë Celsius.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 26 Shtator, 2019 08:31