Policia e Gostivarit arreston zyrtarin e Policisë, dyshohet se e ka keqpërdorur pozitën zyrtare

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 23 Shtator, 2019 12:46

Policia e Gostivarit arreston zyrtarin e Policisë, dyshohet se e ka keqpërdorur pozitën zyrtare

Pjestarët e policisë nga SPB Tetovë- Stacioni policorë Gostivar, dje (22-shtator) rreth orës 13.00, kanë privuar nga liria 50-vjeçarin A.B. nga fshati Jançe i Rekës së Poshtme, i punësuar në Stacionin policorë për mbikqyrje dhe kontroll kufitarë Strezimir, për shkak të dyshimeve se e ka keqpërdorur pozitën zyrtare, transemton Gostivari Sot 

Sipas denoncimit, më datë 21-shtator rreth orës 16 e 20 minuta, në rrugën regjionale Hanet e Mavrovës-
Dibër, i njëjti ka ndaluar për kontroll veturën ,,Kia,, me targa të Ohrit, të cilën e ka drejtuar shtetasi i
Holandez P.B.H. (61), dhe për shkak se goja ka kryer shkelje në trafik, prej tij ka marrë 20 euro.
Punohet në zbardhjen e plotë të rastit. Gostivari Sot 

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 23 Shtator, 2019 12:46