Frika nga tërmetet/ Ministria e Mbrojtjes: Qytetarët të mos bien pre e njoftimeve dashakeqe

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 22 Shtator, 2019 23:18

Frika nga tërmetet/ Ministria e Mbrojtjes: Qytetarët të mos bien pre e njoftimeve dashakeqe

Ka reaguar Ministria e Mbrojtjes pas frikës që është krijuar në kryqytet për lëkundje të tjera tërmeti edhe më të fuqishme.

“Prej disa minutash qarkullon ne disa portale dhe rrjete sociale nje lajm i rreme mbi parashikimin e nje termeti me permasa, ne oren 23.30. I bejme thirrje te gjithe qytetareve, te mos bien pre e njoftimeve te tilla keqedashese dhe perhapese paniku pasi nuk ka asnje parashikim te tille shkencor nga asnje institucion shkencor”, njofton ministria.

“Gjithcka po tentohet te behet per te perhapur panik mes qytetareve eshte kriminale. Te gjithe ata qe kane perhapur kete lajm do te mbajne pergjegjesi penale”, thuhet më tej.

Top Channel

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 22 Shtator, 2019 23:18