Mot sot do të jetë i ndryshueshëm

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 19 Shtator, 2019 08:19

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe dukshëm më freskët me reshje të kohëpaskohshme dhe paraqitje lokale të bubullimave.

Do të fryjë erë mesatar, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 15 gradë ndërsa ajo e ditës prej 18 deri 28 gradë Celsius.

Në Shkup do të majë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 12 gradë Celsius.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 19 Shtator, 2019 08:19