Real akord me Mbappe, do ta paguajë 35 mln euro në vit

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 17 Shtator, 2019 18:19

Real akord me Mbappe, do ta paguajë 35 mln euro në vit

Nuk është aspak një mister fakti që Kylian Mbappe është objekt dëshirash i Realit të Madridit që në të vërtetë është vënë në ndjekje të tij prej kohësh dhe verën e ardhshme mund ta bëjë ëndrrën realitet edhe pse bisedimet me drejtuesit e Paris Saint Germainit nuk do të jenë aspak të lehta.

Por jo vetëm kaq, gjithnjë sipas asaj që është zbuluar te ky program televiziv, presidenti i Realit të Madridit ka përgatitur edhe një ofertë prej 225 milionë Eurosh për kartonin e Mbappe dhe 50 milionë Euro të tjerë si bonuse për të bindur Paris Saint Germainin të lejojë sulmuesin të kalojë në kryeqytetin francez.

Nëse gjithçka do të rezultojë e vërtetë dhe nëse transferimi i Mbappe do të bëhet realitet, atëherë talenti francez do të bëhet futbollisti më i shtrenjtë në historinë e futbollit botëror dhe do të lërë pas Neymar për të cilin Paris San Zhermeni i pagoi Barcelonës, 222 milionë Euro.

Top Channel

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 17 Shtator, 2019 18:19