Në shesh xhirimin e “shtëpiake të dëshpëruara”, edhe Longoria pre e bulizmit

Në shesh xhirimin e “shtëpiake të dëshpëruara”, edhe Longoria pre e bulizmit

“Në sheshxhirimin e shtëpiake të dëshpëruara, kam qenë pre e bullizmit”: aktorja e famshme Eva Longoria bëri një rrëfim befasues në letrën e dërguar gjykatësit që ka në shqyrtim çështjen e Felicity Huffman. Huffman e ka pranuar mitdhënien e bërë

Read Full Article
Një trup qiellor i panjohur po futet në sistemin tonë diellor

Një trup qiellor i panjohur po futet në sistemin tonë diellor

Një trup qiellor me shpejtësi shumë të madhe, i cili është nisur nga një tjetër sistem yjor, është duke udhëtuar drejt sistemit tonë dhekëtë tetor pritet të kalojë shumë pranë planetit Mars. Ky do të ishte i dyti trup qiellor

Read Full Article
Makinat më interesante që u paraqitën në Frakfurt 2019

Makinat më interesante që u paraqitën në Frakfurt 2019

Në Frankfurt u mbajt edhe këtë vit panairi i makinave, ku marka të ndryshme prezantojnë modelet e tyre të reja dhe konceptet për të ardhmen. Makinat që mbizotëruan më shumë nga të gjitha këtë vit ishin ato elektroniket, të cilat

Read Full Article
Kemioterapia që bën të mos bien flokët

Kemioterapia që bën të mos bien flokët

Shkencëtarët e universitetit të Mançesterit kanë zbuluar një strategji të re që s’do lejojë që pacientët të humbasin flokët gjatë kemioterapisë. Humbja e flokëve është një nga shkaqet më të mëdha të stresit për pacientët që duhet t’i nënshtrohen kurës

Read Full Article
Itali, vdes shqiptari duke punuar në ndërtim

Itali, vdes shqiptari duke punuar në ndërtim

Një ngjarje e rëndë tragjike ka ndodhur këtë mëngjes në Altamura, ku një shqiptar 28 vjeç i quajtur Kreshnik Gockaj, ndërroi jetë duke punuar në ndërtim. “Një punëtor 28-vjeçar me origjinë shqiptare, Kreshnik Gockaj, vdiq pas një aksidenti ndërsa po

Read Full Article
Merkel në dorë me “Edi Rama Work”

Merkel në dorë me “Edi Rama Work”

Kryeministri Edi Rama ka cilësuar si foton e ditës, foton ku ka pozuar me Merkel, ku kjo e fundit mban në dorë punët e tij artistike. Ndërkohë më herët edhe Merkel ka publikuar një foto nga takimi me kryeministrin Edi

Read Full Article
Angjushev e thotë vetë: Një famijle nuk mund të jetojë me 200 euro

Angjushev e thotë vetë: Një famijle nuk mund të jetojë me 200 euro

Ne si shtet duhet të tregojmë se dëshirojmë t’i mbrojmë familjet e klasës më të ulët që marrin paga më të vogla, tha zëvendëskryeministri Koço Angjushev në “Top tema” në televizionin Telma. “Në çdo vend paga minimale është e definuar.

Read Full Article
Shpërthimi i zjarreve në pyje, “bllokon” rrugën Prilep-Rosoman

Shpërthimi i zjarreve në pyje, “bllokon” rrugën Prilep-Rosoman

Komunikacioni në aksin rrugor Prilep-Rosoman sot nga ora 15:40 është në ndërprerje në të dy drejtimet, për shkak të zjarrit pyjor mbi guroren Prevoj-Pletvar. “Komunikacioni në aksin rrugor Prilep-Rosoman është në ndërprerje në të dy drejtimet, për shkak të zjarrit

Read Full Article
Nura paralajmëron një investim të madh kapital në Strugë

Nura paralajmëron një investim të madh kapital në Strugë

Izmit Nura,zv/drejtori i Agjensionit për Rini dhe Sport i cili ishte prezent bashkë me lidershipin e BDI-së në përurimin e sallës sportive në Llabunishtë ka paralajmëruar një investim kapital për Strugën, njofton Struga Lajm, transmeton Gostivari Sot  “Vazhdojmë me projektin

Read Full Article
Zyberi : Xhaferi veproi drejtë që kanalizoi shkarkimin e Janevës

Zyberi : Xhaferi veproi drejtë që kanalizoi shkarkimin e Janevës

Në emisionin “10 Minuta” në TV21, eksperti i çështjeve juridike Naser Zyberi deklaroi se kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi ka vepruar drejtë që kanalizoi shkarkimin e Janevës. Ai theksoi se ligji për Prokurorinë Speciale kërkon marrëveshje mes katër partive politike

Read Full Article