Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 12 Shtator, 2019

Rrëfimi prekës i italianes për Shqipërinë

E ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ishte Motër Matilde, 80-të vjeçarja italiane që shërbeu për më shumë se dy dekada në Gjirokastër e tashmë po rikthehet në vendin e saj të origjinës. Që prej vitit…

Gjeneralit serb të Bosnjës i mohohet lirimi i parakohshëm

Gjykata e OKB-së refuzoi një kërkesë për lirim të parakohshëm nga ish-gjenerali serb i Bosnjës, Radislav Krstiq, i cili po vuan dënimin me 35 vjet burg për asistim në gjenocidin ndaj boshnjakëve nga Srebrenica. Mekanizmi për Gjykatat Penale Ndërkombëtare në…

Ishte dënuar për drogë në Athinë, shqiptari kapet në Korinth

Një 41-vjeçar shqiptar u arrestua në Korinth, pasi ishte dënuar nga një gjykatë në Athinë për trafik droge. Shqiptari u prangos nga policia helene në qytetin e Korinthit, ndërsa pritet që t’iu dërgohet autoriteteve në kryeqytetin grek për veprime të…

Aksident në Greqi, vdes 1 emigrant, plagosen 8 të tjerë

Një makinë me emigrantë është përfshirë në një aksident në Greqi, ku për pasojë 1 person ka humbur jetën dhe 8 janë plagosur. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Komotinisë, në Rrugën Egnatia. Mjeti i përfshirë në aksident drejtohej nga trafikantë,…

Në mot, UT me konvikt studentor

 Po realizohen punimet për ndërtimin e konviktit të ri në Tetovë. Në Ministrinë e Arsimit informojnë se konvikti, i cili do t’ju shërbejë nevojave të studentëve të Universitetit të Tetovës, sipas dinamikës së paraparë të punimeve ndërtimore dhe Marrëveshjes me…