Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 10 Shtator, 2019

VIDEO nga zjarri në lagjen Kozle të Shkupit

Gostivari SotPortali i pavarur informativ në gjuhën shqipe “Gostivari Sot” zyrtarisht filloi me misionin e informimit te popullatës me datë 22 Nëntor 2017, në ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe.  Gostivari Sot është portali i vetëm legal në territorin e…

Kosova mundet nga Anglia, por tregon paraqitje dinjitoze!

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Edhe për kundër rezultatit, Dardanët bënë një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje, sidomos në pjesën e dytë. Kosova kaloi në epërsi që në minutën…

Festë në Elbasan Arena! Shqipëria, spektakël dhe 3 pikë

Kombëtarja shqiptare e futbollit impresionoi në 90 minutëshin e zhvilluar ndaj Islandës në eliminatoret e Europianit 2020, duke korrigjuar në harkun e pak ditëve, disfatën e hidhur me Francën. Kuqezinjtë treguan një lojë ekzaltuese dhe dëshirë për të qëndruar në…

Kuvende Zgjedhore të BDI-së në Çair

Këshilli Vendor “6 Nëntori” sot e zhvilloi Kuvendin Zgjedhor të udhëhequr nga Ramadan Alija dhe kuvendarët njëzëri zgjodhën Omer Abdullai për Kryetar të Këshillit Vendor. Për anëtar në Kryesinë e Degës u propozuan Nazif Bushi dhe Luljeta Shabani Qerimi, ndërsa…

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit

Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit. Me mijëra punëtorë…