Moti sot, me diell dhe me vranësira të dobëta

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 8 Shtator, 2019 10:02

Moti sot, me diell dhe me vranësira të dobëta

Mot me diell dhe me vranësira të dobëta ka parlajmëruar Drejtoria për Punë Hidrometerologjike. Sipas DPHM-së në orët e pasditës pritet të ketë reshje të shiut dhe bubullima, temperatura maksimale do të jetë prej 25 deri në 32 gradë Celsius, kurse indeksi rrezeve ultra vjollcë do të arrijë në 5.

Mot i ngjashëm pritet edhe nesër, kurse nga e hëna moti do të jetë kryesisht stabil dhe i nxehtë me erë të dobët nga jugu.

Gostivari Sot
By Gostivari Sot 8 Shtator, 2019 10:02