Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 8 Shtator, 2019

Spanjë-Ishujt Faroe/ Formacionet zyrtare

Spanja do të përballet me modestët e Ishujve Faroe në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020. Spanjollët të cilët nuk kanë asnjë humbje kërkojnë një tjetër fitore duke rikonfirmuar edhe njëherë faktin se janë pretendentë për Europianin. Nga…

Një vajzë ka sulmuar një police në Gjevgjeli

Sipas informacioneve nga MPB, dje në orën 12:00 në stacionin policor në Gjevgjeli është arrestuar A.R. (24) nga Gjevgjelia, sepse ka sulmuar një police zyrtar e cila ka intervenuar pas paraqitjes nga T.R. (79) nga Gjevgjelia se të njëjtën ditë…

Rrethina e Tetovës goditet nga stuhia

Këtë pasdite një stuhi e madhe ka goditur fshatrat e Tetovës, edhe atë Leshkën, Varvarën, Sllatinën dhe Tearcën, e shoqëruar me shi të fortë dhe breshër, duke shkaktuar dëme të mëdha në këto dy fshatra, shkruan TetovaSot. Fshatarët janë befasuar…