Bullgaria me linja të kuqe për integrimin e Maqedonisë së Veriut

Bullgaria me linja të kuqe për integrimin e Maqedonisë së Veriut

Dy javë para Këshillit të ministrave të BE-së ku Maqedonia e Veriut pret datë për fillimin e bisedimeve me BE-në, Bullgaria ka dalë me “linjat e saja të kuqe”. Pas takimit me krerët shtetëror bullgar për politikën e Maqedonisë së

Read Full Article
MPB-ja po zbrazet! Një mijë polic në pushim pa pagesë, edhe 4 mijë të tjerë presin përgjigje

MPB-ja po zbrazet! Një mijë polic në pushim pa pagesë, edhe 4 mijë të tjerë presin përgjigje

Reth 1 mijë polic me punësim të rregullt në MPB, aktulisht gjenden në pushim pa pagesë , ndërsa edhe 4 mijë të tjerë kanë kërkuar të njejtën dhe presin përgjigje nga kompetetntët- njofton portali „НетПрес“ . Numri më i madh

Read Full Article
Buxheti i burgjeve, për një të burgosur vetëm 950 denarë në muaj

Buxheti i burgjeve, për një të burgosur vetëm 950 denarë në muaj

Shteti ndan vetëm rreth 950 denarë në muaj për një të burgosur. Ushqimi që të afërmit detyrohen ta sjellin, prishet. Myku, lagështia dhe insektet janë përditshmëri në qelitë, ndërsa përleshjet fizike nuk pushojnë. Kjo është jeta pas grilave, sipas monitorimit

Read Full Article
Gjatë vikendit Policia në Pollog zbulon shoferë që drejtonin makinat nën ndikim të alkoolit

Gjatë vikendit Policia në Pollog zbulon shoferë që drejtonin makinat nën ndikim të alkoolit

Më datë 28/29 shtator, në periudhën prej ora 22.00 deri ora 04.00, në rajonin që mbulon Sektori për punë të brendshme-Tetovë, është realizuar aksion kontrollues ndaj vozitësve që drejtojnë automjetin nën ndikim të alkoolit, njofton Flaka  Gjatë kontrolleve janë zbuluar

Read Full Article
Në afërsi të fshatit Leshkë ka ndodhur aksident trafiku

Në afërsi të fshatit Leshkë ka ndodhur aksident trafiku

Mbrëmë (29-shtator) rreth orës 23 e 15 minuta, në rrugën regjionale Jazhincë-Tetovë, në afërsi të fshatit Leshkë, ka ndodhur aksident trafiku, në të  cilën kanë marrur pjesë vetura ,,Golf,, me targa të Tetovës, të cilën e ka drejtuar 36-vjeçarja S.I.Z.

Read Full Article
Policia e Tetovës bie në gjrumë të veturës “BMW”

Policia e Tetovës bie në gjrumë të veturës “BMW”

Pjestarët e policisë nga SPB-Tetovë, dje (29-shtator) në atarin e fshatit Merovë të Tetovës, e kanë gjetur veturën ,,BMW,, me targa të Strugës, e cila më 26-shtator të këtij viti, ka qenë e konfiskuar në rrugën ,,Iliria,, në Tetovë, njofton

Read Full Article
Tetovari nuk u bindet urdhërave të policisë

Tetovari nuk u bindet urdhërave të policisë

Dje (29-shtator) rreth orës 21 e 30 minuta, në rrugën ,,Bllagoja Toska,, në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë, e kanë arestuar 40- vjeçarin S.S. nga Tetova, i cili pas një ankese të denoncuar kundër tij, ka kundërshtuar që

Read Full Article
Kokaina, Policia arreston 4 tetovarë

Kokaina, Policia arreston 4 tetovarë

Mbrëmë (29-shtator) rreth orës 21 e 50 minuta, pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme Tetovë në fshati Podbregjë të Tetovës, kanë privuar nga liria personat S.A. (21) nga fshati Merovë, B.A. (24) nga fshati Siniçan si dhe

Read Full Article
Arinjtë lëvizin rrugës nga fshati Vrapçisht drejt autostradës

Arinjtë lëvizin rrugës nga fshati Vrapçisht drejt autostradës

Rrugës nga fshati Vrapçisht drejt autostradës Tetovë – Gostivar, banorët e zonës kanë incizuar katër arinj duke lëvizur në orat e vona të natës së të dielës, njofton Flaka  Në kërkim të ushqimit, dukuri kjo e zakonshme për arushat në

Read Full Article
Nesër Universiteti i Tetovës hap dyert për studentët e rinj

Nesër Universiteti i Tetovës hap dyert për studentët e rinj

Universiteti i Tetovës ka nderin t’Ju ftojë të merrni pjesë në ceremoninë e fillimit të vitit të ri akademik 2019/2020 dhe pritjen solemne të studentëve të rinj. Ceremonia do të mbahet më 1.10.2019, në orën 11:00, në amfiteatrin e Rektoratit të

Read Full Article