Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 13 Gusht, 2019

Edhe Blerim Bexheti plasi “bombë” kundër Zaevit

Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka theksuar sot se kryeministri Zoran Zaev i ka bërë presione që të ndikojë tek anëtarët e Këshillit Gjyqësor Republikan për të ndërruar një kryetar të një gjykate.  Ai në një konference të…

Gajser: Zaev është në fund të karrierës

Gazetari italian që publikoi incizimet për rastin “Reket” në gazetën “La Verita”, Laris Gajser, ka komentuar sot në radion sllovene “Capodistria” gjendjen aktuale në Maqedoni. Gajser thotë se kryeministri Zaev është në fund të karrierës së tij dhe se ai…

Arrestohen dy persona në Tetovë

Zyrtarët policorë nga Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës sot në orët e hershme të mëngjesit në fshatin Zherovjan të Tetovës kanë privuar nga liria 23 vjeçarin H.J. dhe 29 vjeçarin L.M. nga Tetova. Gjatë kontrollit në makinën e…

Arrestohen dy persona nga Gostivari

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot në fashtin Bogovinë janë arrestuar dy persona tek të cilët është gjetur kokainë. “Më 13.08.2019 rreth orës 04 e 25 minuta në fshatin Bogovinë në Tetovë është ndaluar një automjet i…