Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Ditë: 8 Gusht, 2019

Makina sllovene me peshë më të lehtë se Ferrari SF90 Stradale

Tushek është prodhuesi slloven, që e ka ndërtuar këtë hiper-makinë me 937 kuaj fuqi. Për herë të parë, Tushek është prezantuar në vitin 2012 me hiper-makinën me 450 kuaj fuqi Renovatio T500, transmeton Telegrafi. Tani që kanë kaluar shtatë vite,…

Tri zakone në punë që ju bëjnë më pak produktivë

Shumë prej nesh do të shkojnë deri në ekstrem për të maksimizuar produktivitetin tonë dhe ndonjëherë, kjo rrezikon të sakrifikojmë mirëqenien tonë gjatë rrugës. Ne të gjithë kemi sakrifikuar gjumin për punën, kemi vendosur angazhime të tjera para vetë-kujdesit tuaj,…

Ohëri me Plan Aksional për ndërtimet pa leje

Sot Këshilli i Komunës së Ohrit votoi moratorium të përkohshëm për ndërtimin e objekteve të reja si dhe për miratimin dhe zbatimin e planeve dhe procedurave urbane për përcaktimin e statusit juridik të objekteve të ndërtuara pa leje, si pjesë…

Mandzukic mbetet te Juventus

Mario Mandzukic pritet të mbetet një lojtar i Juventusit, pasi një transferim i tij te Manchester United, po duket lëvizje e vështirë. ‘Djajtë e Kuq’ janë vënë në kërkim të një lojtari që do të udhëhiqte sulmin, pas largimit Romelu…

Milito kritikon Interin: Nuk po tregon respekt ndaj Icardit

Nuk mund të mungonte një opinion për çështjen Mauro Icardi as nga sulmuesi legjendar i Interit, argjentinasi tjetër Diego Milito. Ky i fundit i cili aktualisht është drejtor i zonës teknike te skuadra ky mbylli karrierën Racing Avellaneda në një…

Albian Ajeti nënshkruan për 4 sezone me West Ham-in

Sulmuesi me origjinë shqiptare, por që luan për përfaqësuesen e Zvicrës, Albian Ajeti, është blerja më e re e West Hamit. 22-vjeçari u transferua nga Bazeli për 8.7 milionë euro, ndërkohë që ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me skuadrën londineze….

BBC raprton që po dështon transferimi i Paulo Dybalas

Ka dështuar transferimi i Paulo Dybalas në Premierligë, te Tottenhami. Më herët gjatë mëngjesit të sotëm, korrespondenti i BBC-së, David Ornstein raportoi se Tottenhami ishte afër arritjes së marrëveshjes për sulmuesin argjentinas. Tani, po i njëjti gazetar, pohon se kjo…

Janushev: Jenva është kryesi institucional i “Haraçit”

Sekretari i Përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së, Igor Janushev tha se ‘videoja e publikuar në ‘La Verita’ dhe fjalët që i ka përdorur Boki 13 në video për hapat që do t’i ndërmerr PSP për rastin ‘Perandoria’, tregon se Katica Jenva është…

Edhe Besa reagon për rastin “Zhvatja”

Fill pas publikimit të videos nga ana e medias italiane shihet se si Bojan Jovanovski, nga shtëpia e biznesmenit Orce Kamçev largohet me siç thuhet, 1.5 milion euro në kesh, ka reaguar edhe Lëvizja BESA, transmeton Gostivari Sot  Pamjet e…