Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Gusht 2019

Donart Sadiku, futbollisti i ri që troket në dyert e Real Madridit

Donart Sadiku,13 vjeçari nga Gostivari këto ditë po shfaq talentin e tij në futboll para trajnerëve të Akademisë së Real Madridit në Spanjë, shkruan Gostivari Sot  Pas suksesit të treguar në kampuset futbollistike që Klubi i Real Madridit kishte organizuar…

Tetovë, Policia zbulon mbi 20 kilogram marihuanë te dy dibranë

Dje (22-gusht) rreth orës 17.00, pjesarë të policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, në rrugën e ,,Ilindenit në Tetovë, kanë ndaluar për kontroll veturën ,,Mercedes,, me targa të Shkupit, të cilën e ka drejtuar 21-vjeçari A.D. dhe si…

Mbrëmjet Strugane të Poezisë, flitet edhe Shqip

Pas gati gjashtë dekadash të ekzistencës së Mbrëmjeve Strugane të Poezisë, poezia “Tëga za jug” u lexua për herë të parë edhe në gjuhën shqipe. Në hapjen e festivalit mbrëmë, përveç gjuhës maqedonase dhe angleze, siç ishte praktika e deritanishme,…

Gallovej “qorton” Merkon për ndërtime pa leje në Strugë

Ambasadorja britanike në vend, Rejçell Gallovej, në një takim me kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko, kërkoi që Struga të angazhohet që rajoni përreth Liqenit të Ohrit, ta ruajë statusin e mbrojtur nga UNESCO. Por, Merko e bindi atë…