Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

GTA 6, e frymëzuar nga “Narcos” e Eskobarit

Një burim informacioni, që është raportuar si i besueshëm nga shumë media, ka thënë se “Rockstar” është duke punuar fuqishëm me video-lojën e radhës nga seritë “Grand Theft Auto” (GTA).

Lajmi i keq, ndërkohë, është që GTA 6 nuk do të dalë pa u hedhur në treg brezi i ri i konsolave të videolojërave, pra Playstation 5 dhe Xbox Project Scarlett.

Duke qenë se asnjë nga këto konsola nuk pritet të hidhet në treg para vitit 2020, GTA pritet të dalë të paktën 6 muaj ose një vit më pas.

Top Channel

TË FUNDIT