Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Korrik 2019

Prokuroria po mbledh materiale verbale për reisin Sulejman Rexhepin

Prokuroria është duke mbledhur materiale verbale në procedurën hetimore kundër kryetarit të BFI-së, Sulejman Rexhepi, i cili është akuzuar për gjuhë të urrejtjes, njofton Portalb.mk. “Procedura parahetimore po vazhdon. Prokurori kompetent mbledh dëshmi verbale. Pas shqyrtimit të të njëjtave dhe…

Kapen dy persona nga Gostivari me 11 kg marihuanë

Policia ka arrestuar dy persona të cilët kanë tentuar që të transportojnë drogë të tipit marihuanë përmes vendkalimit kufitar në “Star Dojran”. Siç mëson Alsat, janë arrestuar dy persona E.M dhe E.H, që të dy nga fshati Banjicë e poshtme…

Merr detyrën Besnik Emini, komandanti i parë shqiptar

Besnik Emini merr detyrën komandant i brigadës së parë të makinerisë këmbësore në komandën e përbashkët operative në shtabin e përgjithshëm të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut. Emini si shqiptar i parë në këtë pozicion zë vendin e Dragan Kovaçkit,…

Mbërrin në Prokurori ekspertiza e celularit të Janevës

Prokuroria e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit e mori raportin nga ekspertiza e telefonit të Katica Janevës, që duhet të tregojë për lidhjen e mundshme të Prokurores Speciale me rastin “Reket”. Por nga Prokuroria thonë se nuk munden të japin…