Mos u nisni për në Shqipëri pa e ditur këtë

Në Shqipëri, sot moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu të karakterit lokal në veriperëndim, ndërsa zona qendrore dhe jugu i vendit do të jenë me kthjellime dhe vranësira.

Nuk do të mungojnë dhe kthjellimet. Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat minimale dhe maksimale në zonat malore 11/22 gradë Celsius, në zonat e ulëta 16/27 gradë ndërsa në zonat bregdetare 15/26 gradë Celsius.