Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

De Ligt refuzoi Barcelonën dhe Unitedin për të qëndruar te Ajaxi

Matthijs de Ligt ka bërë të ditur se një numër i madh i skuadrave janë të interesuara për të, mirëpo ai po mendon që të qëndrojë te Ajaxi edhe për një sezon.

Mbrojtësi holandez është shndërruar në njërin ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë, ndërsa në mesin e klubeve të interesuara janë edhe Barcelona me Manchester Unitedin, transmeton Telegrafi.

19-vjeçari ka bërë të ditur në një intervistë për NOS se ai është i lumtur te Ajaxi dhe po mendon që të qëndrojë edhe për një sezon në Holandë.

TË FUNDIT