Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Policia gjermane pajiset me super makinë

BMW ka njoftuar planet për të prezantuar një shumëllojshmëri të automjeteve emergjente në “RETTmobil 2019”.

Ylli i shfaqjes së këtij viti është një makinë e policisë bazuar në të gjitha Seritë 3 të reja.

Ndërsa shumica e makinave të policisë nuk do të konsideroheshin luksoze, ky model vjen mirë i pajisur me ulëse sportive, timon të veshur me lëkurë M, fenerë LED, Park Distance Control dhe Asistent Driving.

Modeli është i pajisur me një motor turbo-dizel me katër cilindra 2.0 litërsh që prodhon 187 kuajfuqi.

Është i lidhur me një transmetues automatik me tetë shpejtësi që dërgon fuqinë në një sistem me të gjitha rrotat. Kjo lejon sedanin të përshpejtojë nga 0-100 km/orë në 6.9 sekonda, përpara se të arrijë një shpejtësi maksimale prej 233 orë.

TË FUNDIT