Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Muaj: Maj 2019

Merko humbë shumicën në këshillin komunal të Strugës

Bashkim Karimanoski largohet nga koalicioni BDI-LSDM-PAE, askush nuk ka shumicën në Këshillin komunal të Strugës. Bashkim Karimanoski këshilltari i koalicionit LSDM-PAE në Këshillin komunal ka njoftuar largimin nga grupi i shumicës në Këshillin komunal parti të cilat bashkë me BDI-në…

Maqedonia Veriore me doganë digjitale

Sistemi digjital për përpunim të deklaracioneve doganore dhe dokumenteve të akcizave (SOCDAD) fillon prej sonte në mesnatë. SOCDAD është sistem i cili është në rang të sistemeve më bashkëkohore që shfrytëzohen nga ana e vendeve anëtare të BE-së, dhe me…

Makina fluturon nga autostrada, dy persona në rrezik

Rreth ora 06.00 të mëngjesit është paraqitur një aksident në autostradën Shkup-Veles në afërsi të një fshati të Velesit, makina e tipit “Tojota Korolla” me targa të Serbisë, që e drejtonte personi me iniciale N.S nga Serbia, ka fluturuar nga…

Shkupiani ofendon Policinë, përfundon në Stacionin Policor në Gostivar

Pjestarë të policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë-Stacioni policorë Gostivar, mbrëmë (31-maj) rreth orës 01 e 50 minuta, në rrugën magjistrale Gostivar-Kërçovë, në afërsi të gurrëthyesëve, duke kryer aktivitetet e regullta të punës, kanë ndaluar veturën ,,Golf,, me…