Gostivari Sot

mos humbisni asnjë lajm

Vit: 2019

Frymzim Dauti nga Gostivari zgjidhet Nënkryetar i PDSH-së

Partia Demokratike Shqiptare para dy ditësh mbajti mbledhjen e radhës të Kuvendit Qendror. Në këtë mbledhje me propozim të kryetarit të partisë u zgjodh edhe përbërja e re e Kryesisë Qëndrore.  Nënkryetar të partisë u zgjodhën Valbona Toska, Fatmire Isaku,…

Viti 2019, Gostivari fitoi Teatrin e shumëpritur

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbajtur më 30 tetor miratoi vendimin për themelimin e institucionit të ri nacional “Teatri i Gostivarit” në Gostivar. Në dhjetor të vitit që po lejmë pas, me premierën e shfaqjes “Nathani i…

Në mëngjes më ftohtë dhe më shumë borë në Mavrovë

Sot në mëngjes më ftohë ka qenë në Mavrovë ku janë matur -10 gradë Celsius dhe në Krushevë -8 gradë, ndërsa më ngrohtë në Gjevgjeli dhe Dojran, ku janë matur 1 gradë Celsius. Shtresa më e lartë e borës është…

2019, një vit me shumë ngjarje tragjike në Gostivar

13 Shkurti pa dyshim se do të mbahet mend si dita më e kobshme e vitit 2019 në qytetin e Gostivarit. Në aksidentin tragjik rrugor që ndodhi në autostradën Shkup – Tetovë në vendin e quajtur Llaskarcë dhe ku humbën…